2012. 08. 27.
Budapest, 2012. augusztus 27., hétfő (MTI) – Megegyezést kötött állami földek visszaadásáról a Nemzeti Földalapkezelő Szervezet (NFA), valamint a debreceni Agrárgazdaság Kft. – közölte a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) hétfőn az MTI-vel.
A peren kívüli megállapodás értelmében mintegy ezer hektár terület kerül az NFA-hoz, a visszaszármaztatott földek újrapályáztatása révén pedig újabb kis- és közepes vállalkozások juthatnak földhaszonbérlethez.
Az Agrárgazdaság Kft. a hektáronkénti 17 aranykorona értéknél gyengébb minőségű állami területekért eddig nem fizetett haszonbérleti díjat. A megegyezés értelmében a kft. 2013-tól a művelésében maradó állami földek után aranykoronánként évente 1.250 forint haszonbérleti díjat utal az NFA részére.
Cikk megjelenésének dátuma: 2012. 08. 29.