Bencsik János nem tartja magát lázadónak, noha a földtörvényt a miniszterelnök a legfontosabb jogszabályok közé sorolta szeptemberben, a parlament őszi ülésszakának nyitónapján. „Egy politikai szövetség vagyunk. Ezen belül lehetnek eltérő nézetek, álláspontok. Bár ez esetben, ha ragaszkodunk a kormányprogram végrehajtásához, akkor ezek a látszólagos ellentétek vagy ellentmondások feloldhatóvá válnak és a szövetség egysége a vidékkel való együttműködés keretében is biztosítható” – nyilatkozta a fideszes országgyűlési képviselő.
Az új magyar földtörvény lényege, hogy csak földműves vásárolhat földet Magyarországon, földműves pedig az, aki egy adott településen lakik és gazdálkodással foglalkozik, termel, jószágot tart; ez az álláspont pedig megvédhető mind bel-, mind külföldön.
A kormány álláspontja szerint a törvény épphogy gátat szab a nagybirtoknak, és véget vet a külföldiek földszerzésének.
© 2013 Kié legyen a föld?