Ángyán: A patkányt ki kell hozni a fényre

Ángyán: A patkányt ki kell hozni a fényre
Földpályázatok: a legfőbb ügyészhez fordul az LMP


Forrás: 168ora.hu
2012. 06. 02.

Az LMP a volt államtitkár friss elemzéséből is látható visszaélések kapcsán a Legfőbb Ügyészhez fordul. A párt tudni akarja, történt-e bűncselekmény a földpályázatok esetében, történt-e visszaélés a pontozási rendszerrel és megvalósult-e bűnszervezetben elkövetett vesztegetés, befolyással való üzérkedés.

A most Borsodban bérbe adott összes állami föld több mint fele a Fideszhez, illetve Tállai András államtitkár családjához és ismerőséhez köthető vállalkozáshoz került.
Ángyán József volt vidékfejlesztési államtitkár újabb megdöbbentő elemzése jelent meg a kielegyenafold.hu honlapon, amely ezúttal a Borsodi Mezőség területén lezajlott állami földbérlet pályázatok eredményeinek tanulságát vonja le.

Ez röviden úgy fogalmazható meg, hogy a Fidesz Borsodban ott folytatta az állami földek szétosztogatását, ahol Fejér megyében abbahagyta, és egy pillanatig nem érdekli, hogy ezeknek a földeknek nem saját holdudvara, hanem a kis- és közepes családi gazdálkodók megélhetését, fejlődését kellene biztosítani – írja az LMP.
 





Cikk megjelenésének dátuma: 2012. 06. 16.

© 2013 Kié legyen a föld?